Chceš prodloužit prázdniny týdně o dvě hodiny? Nebuď kůže líná, choď do Pionýra!

Proběhlo

Podařilo se

29. dubna 2018 v 17:52
I v letošním ročníku jsme se zapojili do několika soutěží Pionýrského sedmikvítku. Naši zástupci odeslali fotky do soutěže Clona, poslali jsme své práce do výtvarné části Pionýrského sedmikvítku.
A právě v tomto oboru se nám podařilo dosáhnout na medailová ocenění. V krajském kole se na druhém místě umístila Bea Nováková a Verča Bolfová, 3. místo získala Eliška Bolfová a třetím místem byla oceněna i práce kolektivní - hra nazvaná ZOO, kterou vytvořili mladší členové oddílu. V celostátním kole se vítězkou své kategorie stala Eliška Burešová a druhé místo ve své kategorii přidala ještě Eliška Bolfová. Všem zapojeným děkujeme za vzornou reprezentaci. Oceněným blahopřejeme.

Sobota u Zajíčka

29. dubna 2018 v 17:51
Jednodenní dubnová akce byla naplánována, připravena, propagována..... Páteční větrné počasí nám přidělávalo starosti, ale i tak se na dvacet účastníků sešlo v sobotu ráno u klubovny, aby se společně vypravili do lesa. Poblíž chaty u Zajíčka jsme měli připraveno několik stanovišť - příchozí si tam mohli zastřílet z luku, hrát hry s padákem, zasoutěžit si ve slalomu, házet na kuželky, vyzkoužet si slack-line..... a na závěr si společně opéct špekáčky. První špekáček - to bylo něco! Věříme, že příště se zase sejdeme. Stále platí - kamarádi vítáni!

Oddílové schůzky

29. dubna 2018 v 17:50
Naše činnost pokračuje i v dalším roce. V průběhu jarních měsíců se scházíme na oddílových schůzkách, hrajeme různé hry, pracovali jsme na soutěžních pracích Sedmikvítku, zapojili jsme se do úklidu v okolí klubovny, sportujeme.
Jsme rádi, že si k nám cestu našli i nové malé děti, které se teprve rozkoukávají. Do přípravy oddílových schůzek se "statečně" zapojují i nejstarší členky oddílu a daří se jim :-D

Trošku jiný Andersen

29. dubna 2018 v 17:49
Již několik let pravidelně pořádáme Noc s Andersenem. V letošním roce jsme se vydali na Andersenské putování. Naším cílem se staly Hostýnské vrchy, základna na Vojtkově louce. Stopy zimy se ještě místy dost znatelně ukazovaly, ale ani to nás neodradilo od výpravy do terénu, her v okolí srubu, ale i her v místnosti. Večerní čtení na pokračování v místnosti, kde praskají hořící polínka, mělo rozhodně své kouzlo. Třídenní andersenské dobrodružství uteklo možná až příliš rychle. Tak třeba zase příště někde jinde na viděnou

Podzimky 2017

26. listopadu 2017 v 13:42
Podzimní prázdniny se část členů oddílu rozhodla prožít v Hostýnkách. Naše cesta vedla na základnu na Vojtkově louce. A začali jsme pěkně po svém - za nedlouho se na ohništi připravoval čaj z nasbíraných bylin. A byl fakt pitný! Večer plný her a smíchu. Předpověď počasí byla velmi špatná, ale ani večerní průtrž mračen (a v Rajnoškách, když prší, tak to stojí za to), nás neodradila. Ráno prostě vyrážíme do terénu!
Odchod se sice trošku opozdil, zbrzdil nás ranní déšť. I tak vybaveni pláštěnkami, nepromokavými bundami... a jídlem jsme se vydali podívat do Hošťálkové. Protože jsme správně předpokládali pozdější návrat, většina si s sebou přibalila i baterky. A jak se nám hodily, když jsme poslední část při návratu zdolávali už zcela potmě! Trošku mokří, trošku vyfoukaní, ale v místnosti bylo příjemné teplo (někdy prý možná až moc) - teplá večeře a hurá na hry. Něco málo jsme si zopakovali i z turistických a tábornických dovedností a pak hráli a hráli a hráli.... a najednou už bylo "zítra". Někteří ještě hodně po půlnoci diskutovali ve spacáku :-D. Poslední den víkendovky a ještě jednou šup do lesa - tentokrát směr Tesák. Zvládli jsme to! Po obědě úklid, sbalení a pěšky na autobus ke Dvoru. V nohách asi padesát kilometrů, v batohu špinavé oblečení, nevyspalé obličeje, ale spokojenost a v hlavě "milion" nápadů - to byly naše podzimky.

Folkový guláš 2017

26. listopadu 2017 v 13:13
Letošní účast na oblastním kole Dětské porty a Melodie - Folkovém guláši - byla poznamenána dalšími aktivitami některých členů oddílu.
Ale i přesto jsme se rozhodli, že to nevzdáme a do soutěže se přihlásíme.
Obrovský dík patří rodičům, kteří neváhali, nastartovali svá auta a do Olomouce nás dopravili! Doufáme, že si hudební sobotu užili spolu s námi.
V soutěži se letos představil opět oddíl Mláďata. Ve velmi malém počtu a s novými malými zpěváčky se pokusili ti, co byli na pódiu, přesvědčit porotu, že na republiku patří. A podařilo se! Do Kroměříže v červnu pojedeme!
Potěšující zpráva je, že se vystoupení povedlo i novému oddílovému duetu - Bea s Čendou se fakt snažili. Na vítězství to nebylo, ale.....za rok je přece taky možnost zabojovat znovu.

Děkujeme všem, kteří oddíl reprezentovali. Ještě jednou obrovský dík rodičům za podporu a pomoc!

72 hodin - 2017

26. listopadu 2017 v 13:06
Celorepublikový projekt dobrovolnických aktivit si nás získal už na samém počátku. Každoročně se tedy zapojujeme i se svými akcemi. CHceme pomáhat!
V letošním roce jsme se pustili do úklidu zelených ploch v okolí klubovny, na břehu potoka. Trošku jsme přetřídili víčka, která se nahromadila - připravujeme je k odvozu. Víme, že za ně není "obrovská suma" peněz, ale.....
Starší členové se podíleli i na organizování kulturní akce pro veřejnost.
Prostě pomáháme a chceme pomáhat.

Den otevřených dveří v Pilaně

26. listopadu 2017 v 13:02
Zase jsme byli na konci prázdnin při tom!
Pomáháme si navzájem - pan ředitel podpořil náš oddíl, my pomůžeme také. I v letošním roce jsme zajišťovali hry na stanovištích pro děti, které se přišly podívat spolu se svými rodiči a prarodiči do tohoto podniku. Připravili jsem si i oblíbené kreslení na obličej - naše holky se skutečně "vyřádilÿ" na mnohých příchozích.
Těší nás, že si své dovednosti třeba s lukem, šipkami apod. přišla vyzkoušet i celá řada dospělých.
Líbí se nám pomáhat a budeme rádi, když se tato aktivita stane jakousi tradicí.

Sedmikvítek 2017

26. listopadu 2017 v 12:58
I v letošním roce jsme se zapojili do Sedmikvítku - výtvarný a rukodělný obor.
"Vložené kolo" jsme neignorovali a naše práce byly odeslány včas. Tematické zaměření nám nepůsobilo žádné problémy. A proč taky? Zvířata - to je přece to, co všichni známe. Chce to jen věc správně uchopit, mít nápad a pak tvorbě práce věnovat spoustu volného času :-D.
A podařilo se! I v letošním ročníku si mnozí převzali ocenění za svou práci ve výtvarném i rukodělném oboru.

Podzim v oddíle

26. listopadu 2017 v 12:55
Pravidelné oddílové schůzky se letos rozjíždějí nějak pomalu, mnozí řeší, jak dát do kupy všechny aktivity, některým se vyloženě nechce nastartovat, jinde "zasahují" rodiče. Ale i tak zpráva pro všechny - oddíl se schází každý čtvrtek, sraz je v 15 hodin před školou.
Pokud nám to počasí dovolí, snažíme se činnost organizovat co nejvíce venku. Když se zamračí obloha, přesouváme se do budovy školy - tělocvična nebo třída to jistí.
Takže klidně se stavte, jsme tu i pro vás.... ale musíte chtít!

Finále DP - Ostrava

26. listopadu 2017 v 12:46
Červen - Landek - finále Dětské Porty!
"A prší, a prší, a prší...... ale nám je to fuk!" V pláštěnkách a později i bez nich (stejně jsme už promáčení skrz naskrz), stojíme pod pódiem - oběma pódii - a fandíme kamarádům hudebníkům, kteří právě soutěží. Podporujeme kapelu Hrnek, když celí zmrzlí zpívají na pódiu. Setkáváme se po roce s některými kamarády, kterým stojí za to moknout zase kvůli nám, když přicházíme na pódium..... To že stíháme navštívit - doslova si odskočíme - muzeum na Landeku, to už je jenom jakýsi bonus navíc. V neděli jsme unavení, nevyspalí, promáčení, ale šťastní. Vezeme si domů Dětskou portu pro vítěze naší kategorie!

Hurá na Maštale!

26. listopadu 2017 v 12:41
Nedejte se mýlit, ke koním nejedeme.
Jen nás tak nějak láká prozkoumat i další zákoutí nádherné oblasti Toulovcových Maštalí. Parta odvážných se začátkem května vydala do lesů protkaných skalami, aby se prošla nádhernou přírodou, vyzkoušela si mnohé turistické a tábornické dovednosti, zkusila si poprvé slanit "svou" skálu, ale také si zazpívala (finále Dětské porty se blíží).
Velmi rychle utekly dny uprostřed nádherné přírody této chráněné krajinné oblasti.
Tak zase někdy na viděnou ve Vranicích!

Březnové dílničky

26. listopadu 2017 v 12:34
I v dalším jarním měsíci jsme se sešli se všemi milovníky rukodělných prací. Všichni příchozí měli opět možnost vyzkoušet si několik nabídkových vyrábění. Při práci se snažíme používat i odpadní materiály - ukázat, že i ze zdánlivě "věcí na vyhození" lze ještě vyrobit něco, co nám poslouží nebo nás potěší.
Jsme rádi, že si k nám cestu opět našlo i pár rodičů, kteří přišli nakouknout :-D.
Pro zájemce jsme připravili k vyzkoušení i pár méně známých deskových her.

Noc s Andersenem

2. dubna 2017 v 21:19
Na přelomu března a dubna (31.3. - 1.4. 2017) proběhla naše několikátá Noc s Andersenem, kterou naše PS uspořádala opět pro všechny zájemce. Scházeli jsme se postupně - pomocníci měli plné ruce práce, aby za hodinku stihli přeměnit tělocvičnu na ložnici a třídy na pracovny družinek. Všichni účastníci byli rozděleni do sedmi skupinek, které pracovaly pod vedením staršího člena oddílu. Celkem se zúčastnilo 36 dětí, 2 instruktoři a 4 vedoucí.
Nocování jsme zahájili výpravou do Muzea hraček v Hulíně, pak noční vycházka obcí, vyrábění veselého šaška, čtení pohádek, pohádka na dobrou noc. Druhý den pak přirodovědné pozorování, trošku sportování, předání odměn a pamětních visaček a stužek....a sbalení a úklid zapůjčených prostor.
Letošní andersenské nocování je už minulostí. Tak tedy zase za rok na viděnou.

Víkendovka - únor

19. března 2017 v 13:42
Poslední únorový víkend strávila parta odvážlivců v Rajnochovicích. No, bylo to zajímavé! U nás doma už téměř jaro, po sněhu ani památka..... v Rajnochovicích hned po příjezdu zjištění, že sníh na krajnicích skutečně ještě leží a ne málo a navíc cestou k základně je v zatáčce pěkná ledovka :-D - tvrdost jsme mnozí vyzkoušeli na vlastní tělo. V noci na sobotu padalo z nebe něco jako sníh a malé krupky, čímž se z celé lesní cesty od základny až na překladiště k hlavní silnici stalo jednou obrovské zamrzlé kluziště. Prima! Ale ani to nás nemohlo odradit od výpravy do okolí, z níž jsme se vraceli až za soumraku. Je potřeba si projít okolí a trošku se porozhlédnout, jak se po této zimě změnilo :-D.
Večery při hrách a povídání utekly možná až příliš rychle, stejně jako se nám zdálo, že celý víkendový pobyt je nějaký příliš krátký. Nedělní návrat do reality - ve Zborovicích slunečno - a to jsme se cestou od základny na bus mnozí opět na vlastní kůži přesvědčili, že led opravdu dost klouže a s batohem na zádech si sice dobře padá k zemi, ale na zledovatělém povrchu docela blbě vstává.

Karneval 2017

19. března 2017 v 13:34
Karneval je v naší obci pořádán Školskou a kulturní komisí obecního úřadu, jejímž jsme také členem (tedy náš zástupce). I v letošním roce jsme se proto zapojili do pořádání - pomohli při samotné akci. Po sobotních dílničkách jsme připravili sál na sokolovně, aby ho další členové komise mohli následně nazdobit. Po ukončení akce jsme se pak zapojili i do úklidu propůjčených prostor.
Prostě taková normální pomoc při akci v naší obci.

Rukodělné dílničky - jaro

19. března 2017 v 13:29
První letošní rukodělné dílničky proběhly ve dvou termínech. Sobotní termín 11. února byl ovlivněný velkou nemocností dětí, ale i tak se vyrábělo o sto šest. Na sokolovně ve Zborovicích bylo sobotní odpoledne živo. Potěšila nás účast několika rodičů, kteří se zapojili spolu se svými dětmi. Mnozí se kromě vyrábění nechali zlákat i k vyzkoušení nabízených deskových her. Druhý termín - odpoledne 28. února - větší účast především dětí mladšího školního věku. Výrobky určitě potěšily nejen samotné vyrábějící, ale i maminky a babičky, kterým byl mnohý výrobek (dle slov dětí samotných) směřován.
Kromě práce s papírem si děti mohly vyzkoušet i prostorové vyrábění, dekupáž, práci s barvičkami na sklo (zdobená krabička) a malování skla. Trošku rukodělné zručnosti nikomu neuškodí a její procvičování už vůbec ne.... a toho se chceme držet i v budoucnu. Už teď přemýšlíme, co nabídneme malým tvůrcům v dalším kole našich dílniček.

Vyhodnocení Sedmikvítek - literární

19. března 2017 v 13:20
Vyhodnocení Sedmikvítku - obor literární..... a opět nám někteří členové oddílu udělali velkou radost. No, tedy radost dělají všichni, kteří se zapojují do kterékoliv oblasti a rozhodnou se jít s "kůží na trh", ale některým se prostě podařilo dosáhnout na ocenění v rámci republikového finále :-D.
I. kategorie: povídka - A. Klučková - 1. místo, pohádka - A. Klučková - 1. místo a E. Neckařová - 2. místo, komiks - K. Majdová - 2. místo. Ve II. kategorii pohádka - A. Vránová - 1. místo, jiné formy - A. Vránová - 1. místo. Třetí kategorie tak trošku patřila V. Bolfové - jiné formy i poezie - 1. a 2. místo v obou oborech, IV. kategorie - N. Trávníčková - povídka - 1. místo.
Všem, kteří se v ročníku 2016 zapojili děkujeme za reprezentaci naší pionýrské skupiny, oceněným ještě jednou gratulace!

72 hodin

15. ledna 2017 v 13:25
I v letošním roce jsme se přihlásili k této celostátní aktivitě.
Opět jsme trošku popostrčili náš sběr víček, je třeba nejen sbírat, ale také přetřídit a všechno nabalit. Nikdo by nevěřil, kolik práce je s těmi malými "vrchnáčikmi", jak je krásně nazývají naši slovenští kamarádi. :-D
Kolem naší klubovny bylo po prázdninách také potřeba udělat trošku pořádek, tak jsme se do toho pustili..... a když přiloží ruku k dílu každý, tak je práce hotová velmi rychle.

Děkujeme všem, kteří se v letošním roce zapojili. A kdo to byl? Podívejte se dobře na ruce dětí i dospělých! Mnozí mají na rukou nový modravý náramek s heslem, které platí POMÁHÁM, PROTOŽE CHCI. A my pomáhat chceme.

Den otevřených dveří

15. ledna 2017 v 13:21
Na konci srpna jsme pomohli se zajištění her pro děti na Dni otevřených dveří v Pilaně. Zajišťovali jsme aktivity pro malé návštěvníky. Kromě malování na obličej si mohli všichni (a nechali se zlákat i někteří dospělí) vyzkoušet střelbu z luku, hod na cíl, střelbu na branku - florballkou a další aktivity. Pro nejmenší děti byly navíc připraveny omalovánky a skládačky. Pomohli jsme i s přípravou nafukování balónků. Mohli jsme také využít některých aktivit a nechali jsme se zlákat na "seg way" - Zuzka s Lidkou dělaly propagaci a proháněly se mezi návštěvníky :-D. Líbilo se nám i to, že jsme měli možnost nechat si na otvírák či kolečko do vozíku vypálit své jméno nebo nápis.
Při této příležitosti jsme předali panu řediteli také diplom za spolupráci a podporu naší činnosti.

Byl to príma prožitý i když náročný den.
Děkujeme panu řediteli za dárečky, kterými nás na konci akce obdarovat.

Jestli bude třeba pomoci zase příště, rádi pomůžeme!
 
 

Reklama