Chceš prodloužit prázdniny týdně o dvě hodiny? Nebuď kůže líná, choď do Pionýra!

Proběhlo

Novinka v oddíle

24. března 2020 v 11:08
V průběhu ledna se začala formovat družinka "malíčků" - Mláďátka z MŠ si zvykají na pravidelné schůzky, poznávají starší kamarády. Práce s nimi se ujala Bea a Áďa, kterým zatím ještě pomáhají příležitostně dospělé vedoucí. Pětičlenná družinka si už povídala o zvířátkách, hrála hry, vyráběla společně, ale také se vypravila na první objevnou výpravu "za humna" - počítali jsme myší díry, krtčí hromádky, sledovali stopy na poli a nakonec i ochutnali slaďounké šípky. Všechny aktivity s námi prožívá i Pipe - pionýrský pejsek, který se postupně zabydluje u jednotlivých členů. A týdenní péči má fakt suprovou - dokonce se mu večer předčítají pohádky na dobrou noc :-D.
Až se přežene "bouře koronavirová", zase se sejdeme a společně si budeme hrát i poznávat nové věci.

Vánoční jarmark 2019

5. prosince 2019 v 18:55
Vánoční stromeček ve Zborovicích už letos svítí a při jeho rozsvěcení jsme zase byli i my.
Vedle drobností,které jsme připravili do stánku Pionýra, se po návsi proháněl i náš Pipe (pionýrský pes). Ostch dětí se velmi rychle změnil v obroský zájem a tak Deiw občas musel uhýbat nenechavých dětským ručkám, aby uši, ocásek i dalš části zůstaly na svém místě až do konce této akce.
Děvčata ve stánku nejen nabízela naše výrobky, ale také přála všem zúčastněným krásné svátky - naše vlastní novoročenky Líbající
Všem, kteří se podíleli na zajištění této akivity, patří obrovský dík.

PS: Doufám, že už jste rozmrzli S vyplazeným jazykem

Folkový guláš 2019

27. listopadu 2019 v 19:01
Letošní ročník soutěže proběhl v sobotu 23. 11. v KD Na Letním v Hlubočkách. Náš oddíl se soutěže opět zúčastnil a v letošním roce si zpívání navíc sólově vyzkoušela i Leňa. Starší pomáhali s organizací celé akce. Do republikového finále postoupil oddíl Mláďata i Leňa .
Odpolední program jsme si užili v Muzeu Olomouc a ve finále jsme si prošli i místní vánoční trhy.
Děkujeme za podporu rodičům, kamarádům, ale také Pilana Saw Bodies za dárky pro všechny soutěžící.

Sváteční pracovní den

27. listopadu 2019 v 18:50
Volný den 28. října jsme využili k několika aktivitám. Nejprve proběhla zkouška na soutěž Dětská porta, pak se do práce pustili především starší - část odešla pracovat na klubovnu, další v bytě vedoucích. Připravovaly se výrobky na letošní vánoční jarmark. Od ranních hodin až do setmění jsme se nezastavili.Usmívající se

72 hodin

27. listopadu 2019 v 18:43
I v letošním roce jsme se do této aktivity aktivně zapojili. K podzimním akcím tato říjnová určitě u nás v oddíle patří již několik let.
V sobotu jsme vstávali brzy ráno a vlakem ujížděli do Rajnochovic. Kůrovec tady řádil víc než dost a pomoc je třeba. Celé sobotní dopoledne jsme věnovali práci v lese - z původní holiny vznikal les nový přímo pod našima rukama. Vysadili jsme celkem 510 mladých dubů a buků. A s pořadateli jsme se domluvili, že na jaře přijedeme pomoci zase. My ten svůj les jen tak nedáme!

Víkendovka - podzimní

27. listopadu 2019 v 18:33
Na třídenní výpravu v září se nám počasí skutečně vydařilo. Druhá polovina září přála pobytu venku a tak jsme si toho skutečně užili do sytosti. V rámci aktivity jsme se zapojili i do všech potřebných činností - společně jsme připravovali dřevo na topení, ale také vařili. Záhráli jsme si hry na louce, v lese i v místnosti. Vyšlápli jsme do okolí základny.
Bylo nám spolu prima.

Podzimní oddílovky

27. listopadu 2019 v 18:26
Podzimní oddílové schůzky se podle možností hodně odehrávaly venku v přírodě. Sportování, hry, soutěžení, ale i opakování věcí, které už známe a nácvik nových dovedností. Mladší se učí od těch zkušenějších. Připravili jsme společně i několik akcí v tomto období, trošku uklidili kolem klubovny. V prostorách klubovny jsme přetřídili víčka a připravili je k odvozu. Schůzky jsou každý týden ve čtvrtek - termín se nemění :-D.

Výsledky fotosoutěže Clona

16. srpna 2019 v 17:07
Naši členové se zapojili do republikové fotosoutěže Clona stejně jako v minulých letech.

I tentokrát se některým podařilo porotu zaujmout a na táboře si převzali ocenění za své soutěžní fotografie.
V kategorii A - 3. místo - Emča - oblast Schůzky
V kategorii B - 1. místo - Verča - oblast Výpravy a ještě 2. místo - Deiw - oblast Úsměv
V kategorii D - 1. místo - Borůvka - oblast schůzky a 3. místo - Borůvka - oblast Úsměv

Na letošním táboře se fotoaparát v rukou fotografů docela střídal, určitě některé snímky vybereme do dalšího ročníku soutěže. Nezapomeňte, že fotit můžete kdykoliv, snímky si ukládejte. Až přijde čas..... určitě budete mít co poslat do dalšího ročníku fotosoutěže Clona i vy!

Tábor 2019

16. srpna 2019 v 16:46
Letos se všichni táborníci "ztratili v čase". Nálezem starého deníku to všechno začalo, pokračovalo hledání pterodaktylího hnízda s vejci, v nichž byla ukrytá tajná zpráva. Několik dalších úkolů, které prověřili schopnosti všech táborníků. Další zprávy v deníku, které se objevovaly jen tak samy od sebe a nikdo nevěděl, kdy se to stane. Sestrojení vlastního stroje času, který družinu řenese tam a zase zpět (přece jen jistota je jistota). Nelítostný boj s raptory o jejich území, nalezení zbytků kostrypravěkého tvora, pokus o odlitek "starých" kapradin..... dobrodružná výprava do doupěte tyranosaura (naštěstí s jeho pozváním, takže nebezpečí nehrozilo :-D)..... a ve finále i výprava do ztraceného světa (Ostrava je sice kousek cesty, ale zvládli jsme to). A taky pár her, návštěva jednoho "z lovců" přímo v táboře i s ukázkami zbraní, návštěva bývalých pracovníků tábora .... A v návratu do současnosti pak ještě návštěva Policie ČR (paní policistka si po letech mohla zavzpomínat :-D na svůj tábor) a pánů z Besipu.
Všem moc díky.
Jak říká jedna kamarádka: "Jak se vrátíme z tábora, tak už se fakt nebezpečně blíží škola". Tak si teda ještě těch pár dní užijte prázdniny a ať utíkají co nejpomaleji.

Hurá na prázdniny

16. srpna 2019 v 16:34
Akce, na které se podílíme pravidelně, nám odmyká každoročně prázdniny.
Ani letos tomu nebylo jinak. Na fotbalovém hřišti byla připravena spousta soutěží pro nejmenší i ty trošku větší, na kterých se podílelo více subjektů a my jsme rádi byli jedněmi z nich. Cílová sladká odměna určitě všechny děti potěšila stejně jako vlastnoručně opečený špekáček. Někteří odvážlivci se projeli i vojenským vozidlem.
Akce skončila v podvečer, prázdniny mohou začít.

Finále Dětská porta

16. srpna 2019 v 16:31
Letošní finále soutěže proběhlo v polovině května v Kroměříži. A opět i s naší účastí - oddíl Mláďata byl i letos účastníkem finále.
I přes různé problémy, které se v průběhu příprav ukazovaly, jsme nakonec na finálové pódium nastoupili (Čenda a Verča to stihli, sólový part holek malé slečny taky zvládly a sólo kluků prostě odzpívaly holky :-D). Někdy je třeba i trošku improvizovat, tak už to chodí.
Snaha byla obrovská a podpora publika taky..... a druhé místo ve finále za trošku těch nervů stálo :-D.
Soutěžícím gratulace, díky za podporu všem, kteří pomohli s přípravou, dopravou, odvozem věcí....
Velký dík také podniku Pilana Saw Bodies za zajištění pozorností pro všechny finalisty letošního ročníku soutěže.
Lidi, jste super!

Květinkový den 2019

16. srpna 2019 v 16:27
I v letošním roce se naši sběrači vydali do ulic Zborovic. Poctivě jsme od rána obcházeli ulicemi, i když počasí nám zrovna moc nepřálo. A výsledek?
Pětistovka kytiček prodaná! Omlouváme se všem, kterým jsme při odpolední zpáteční cestě museli říct, že fakt už žádnou kytičku nemáme - někteří jsme totiž obětovali i tu svou, kterou jsme si hned ráno také koupili. Slibujeme, že příští rok určitě zase budeme ve žlutých tričkách v ulicích Zborovic a s námi i další žluté kytičky s barevnou stužkou.
Moc děkujeme všem, kteří se zapojili do sbírky v letošním roce a už se těšíme, že nás podpoříte i v roce následujícím.

Ponožkový den

16. srpna 2019 v 16:23
I náš oddíl se přihlásil v letošním roce poprvé k Ponožkovému dni.
Na schůzce to vypadalo opravdu velice barevně :-D. A to, že všichni takto prožili i celé vyučování, kdy museli někteří opakově vysvětlovat, proč že si dnes neuměli vybrat dvě stejné ponožky, bereme s úsměvem. Třeba se příští rok najdou další, kteří se k nám připojí.

Schůzka v muzeu

16. srpna 2019 v 16:20
V dubnu jsme se v rámci oddílové schůzky vypravili do Muzea v Kroměříži. Tentorkát jsme se dověděli spoustu zajímavostí o tom, jak probíhají Velikonoce v různých koutech Evropy a starší členové oddílu se zase dověděli něco nového o českých panovnících.
Bylo to prima, celé odpoledne utíkalo až moc rychle.... ale co, třeba si zase za čas něco podobného zopakujeme :-D.

Oddílové schůzky

16. srpna 2019 v 16:18
Oddílové schůzky se v jarním a skoro letním období odehrávaly venku i v zapůjčené třídě v místní škole.
Co se na nich děje?
Hrajeme hry, bavíme se, tvoříme, sportujeme, ale také se učíme novým věcem a procvičujeme si to, co už dovedeme. Mimo jiné se taky třeba připravujeme na soutěž nebo chystáme na oddílové akce apod.
Kdo by se chtěl dovědět víc, může se přijít podívat. Schůzky jsou každý čtvrtek od 15 hodin, sraz u školy.

Ledová Praha 2019

9. února 2019 v 15:56
Letošní přelom ledna a února byl pro nás cestovatelský. Vypravili jsme se na akci zvanou Ledová Praha.... ve čtvrtek večer už nás vlak odvážel směr hlavní město.
Páteční den téměř celý v terénu - je třeba využít všech možných nabídek :-D a tak chodíme, díváme se, pozorujeme..... a večer najednou zjistíme, že máme v nohou 12 kilometrů. Šok? Pro některé určitě. Dopřesňujeme zítřejší program a vcelku marně se snažíme, aby především mladší účastníci zalehli co nejdříve do spacáků.... je toho tolik, co je třeba probrat, co si ještě nestihli říct :-D. Nakonec zpívání při kytaře přece jen všechny do spacáků ukládá a poslední písničky všem mladším účastníkům už zpívají vlastně na dobrou noc vedoucí a instruktoři.
Sobota není o nich moc klidnější, od rána do podvečera výpravy za poznáním a v podvečer pak cesta na Palác kultury. Opravdu to nebyla legrace, že si ve finále koncertu vyzkoušíme i pohled z podia. Teď už uvěřili i ti poslední, kteří předpokládali, že si z nich tropíme legraci :-D. Koncert si užívají všichni společně - při vystoupení kamaráda Káji se většině téměř podařilo vybít telefony (světýlka v publiku zářila ze všech stran), zpívání na pódiu bylo už jenom tečkou za krásně prožitým večerem, který si naši instruktoři ještě zpestřili převzetím ocenění Prima parta v salónku.
Úspěšný den, podařené vystoupení i ocenění, to přece chce pořádně "rozebrat" a tak není divu, že se do spacáků zase dostáváme vlastně až v neděli. Inu, co se dá dělat. I to se někdy stává, že?
Nedělní balení, úklid, poslední "kousek Prahy" a pak už jenom vlakové nádraží a cesta domů.
Tak na viděnou, Praho!

Podzimní oddílovky

19. prosince 2018 v 23:12
Zpočátku jsme většinu času trávili venku v přírodě. Jak se ale počasí ochladilo, rádi jsme se zase uchýlili do místní základní školy, jejíž prostory využíváme při nevlídném počasí.
Hry a soutěže, ale také procvičování či získávání různých dovedností z oblasti turistiky, sportování v tělocvičně, rukodělky, výtvarky, zpívání.... to všechno jsou naše oddílovky.
A jsme velice rádi, že se podle možností na oddílovky stavují i ti, kteří studují mimo naši obec (protože mají zrovna ředitelské volno nebo se to prostě nějak podařilo :-D), moc rádi je vidíme!
Klidně se taky stavte, u nás máte dveře otevřené.

Stromek pro zvířátka

19. prosince 2018 v 23:06
Čtvrteční schůzka probíhala venku - mráz, nemráz.... I zvířátka si zaslouží své Vánoce.
Vybaveni mrkvemi, jablky, zelím, suchým pečivem, senem..... jsme se vydali směrem za Podlavčí. Už tady máme své místo, kam každoročně dobroty pro zvířátka ukládáme. Stromek jsme ověsili většinou toho, co kdo přinesl. Některé věci uložili do hnízd pod stromkem. Věříme, že pozvání na hostinu zvířátka přijmou i letos.
Jen nás trošku mrzí, že tentokrát asi jen tak nezjistíme, kdo tady hodoval. Sníh není a ve zmrzlé zemi se nám stopy ztěží podaří objevit. No, uvidíme!

Ježíškova vnoučata

19. prosince 2018 v 23:03
Akci, která probíhá dva roky asi mnohým není třeba představovat.
V letošním roce se i náš oddíl připojil - zareagovali jsme na výzvu Českého rozhlasu a pustili se dovýroby přáníček, která snad potěší lidi, kteří svátky nemohou slavit ve své rodině. Tuto výzvu jsme zkopírovali i na stránky Pionýra a věříme, že se našli i další pionýři, kteří ji podpořili.
Z našeho oddílu putovalo do Českého rozhlasu celkem 40 ručně malovaných originálních přáníček.

Folkový guláš 2018

19. prosince 2018 v 23:00
Letos poprvé v novém místě - Hlubočky u Olomouce, KD Na Letním. A bylo to super!
Autobusem spolu se soutěžícími odjela i celá řádka diváků - rodiče, kamarádi .... moc jim děkujeme za podporu a povzbuzování.
Těšili jsme se na kamarády - soutěžící i na letošní hosty (Kofe a Vlna), ale i na pořadatele a další lidičky, se kterými se potkáváme na této akci pravidelně.
Na pódium po delším čase letos vedle oddílu Mláďata vystoupili i naši maličcí - Mláďátka. Oba kolektivy doprovodil na kytaru Čenda. Vystoupení se vcelku podařila - víme, že je stále co zlepšovat :-D.
A v květnu se do republikového finále v Kroměříži vydají obě soutěžní uskupení.
Věříme, že se potkáme se spoustou kamarádů z celé republiky, které máme právě díky Dětské portě.
 
 

Reklama