Chceš prodloužit prázdniny týdně o dvě hodiny? Nebuď kůže líná, choď do Pionýra!

Podzimky

28. října 2006 v 20:47 |  Archiv článků
Dvacítka odvážných se vypravila do Rajnochovic. Už cesta byla zajímavá, výluka na trati, pak navíc zpoždění a autobus fuč. Supééér! To nám to začíná!
Ale nakonec se všechno vyřešilo a program, tentokrát zcela v režii budoucích instruktorů, mohl začít. Hry v místnosti i sportování venku /ať žije vybika a ringo/, noční hra na louce. "Je docela dobrý hledat po tmě bonbóny v trávě, když vás navíc lovci odstřelují světlem baterek a musíte se stále vracet na start!" Po takovém vzrůšu se zvlášť těm malým do pelíšku moc nechtělo.
Rozcvička po ránu nás druhý den dobře nastartovala. Troška nácviku turistických a tábornických dovedností a pak vzhůru do přírody. Dofuněli jsme na Ožiňák, osvěžili se na Tesáku. Cestou zpět se nám povedl fotoúlovek - vyfotit se se Železným Zekonem se přece jen tak někomu nepovede. Pak nádherný výhled z Vičanova a cestou necestou z kopce dolů na Košovy a už jen kopeček pod základnou. Odpočinek veškerý žádný a vzhůru na soutěž, která prověřila, co všechno už naši malí zvládnou. Ale ouha! Venku tma - takže orientace mapy za svitu baterky, uzlování víceméně poslepu, hod na cíl spíš podle odhadu a další kratochvíle. A večer? Honička "na vlkodlaka", riskuj a pozorování hvězdiček. Tentokrát se pravidelné oddechování ozývalo téměř okamžitě.
Úklid a balení - nejneoblíbenější činnosti těchto akcí. Někteří dokonce provokovali, že nikam nejedou, ať to doma vyřídíme / a byli to ti nejmenší - rodiče by se možná divili /.
Zpáteční cesta vlakem a mnozí si hráli na "Šípkové Růženky", sotva jsme vyjeli z nádraží.
Unavení, trošku ušmouraní, ale spokojení a rozesmátí, tak jsme vysedali zase doma s přesvědčením, že příště jedeme zase. Rajnochovice, naviděnou !
/Chceš vidět, co se dělo - fotogalerie je tu i pro tebe!!!/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama