Chceš prodloužit prázdniny týdně o dvě hodiny? Nebuď kůže líná, choď do Pionýra!

Tábor-Námořníci (29.7 - 6.8. 2006)

16. září 2006 v 17:34 | Borůvka |  Archiv článků
Třicítka účastníků / dětí i jejich starších kamarádů/ letošního pionýrského tábora se vydala ve dnech 29.7. - 6.8.2006 na dalekou cestu k záchraně Ostrova dětské fantazie.
Rozděleni do čtyř posádek, pod vedením kapitánů / Terka,Zuzka,Míša,Mates/, získávali účastníci dovednosti potřebné k putování pohádkovým mořským královstvím. Mnozí se poprvé pokusili neztratit v terénu s buzolou a mapou, jít po tmě za světýlkem mořských sirén, uvázat některé uzly, dorozumívat se pomocí morseovy abecedy, rozluštit tajné písmo…...
K ochraně svých kajut všichni vlastnoručně vyráběli chobotničky, pro svou vlastní ochranu amulet, který dětem v závěru plavby při noční výpravě kouzelnou mocí ozářila královna všech moří.
Na celodenním výletě museli prokázat schopnost získat informace v neznámém prostředí.
Součástí příprav k vyplutí byla také výroba vlajky a triček jednotlivých posádek, složení vlastní hymny.
Po celou dobu byla základem úspěchu spolupráce všech členů posádky, jejich vzájemná pomoc, schopnost domluvit se. Podle úspěšnosti plnění soutěžních úkolů pak loď pokračovala v plavbě k ostrovu.
V programu tábora nechyběly ani tradiční soutěže, hry, sportování, výpravy do okolí. A tak i v letošním roce známe vítěze hodnocení pořádku kajut, velkého branného závodu a vlády se ujala nová táborová miss a missák.
Pochvalu si zaslouží všichni táborníci, protože i přes nepřízeň počasí vedli své lodě statečně k cíli plavby, obrovská pochvala patří i kapitánům posádek - byli jste skvělí!
Poděkování pak všem dospělejším, kteří se na zajištění letošního tábora jakkoliv podíleli ať už v přípravě nebo přímo v jeho průběhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama