Chceš prodloužit prázdniny týdně o dvě hodiny? Nebuď kůže líná, choď do Pionýra!

Pionýrské prázdniny 2006

16. září 2006 v 17:29 | Borůvka |  Archiv článků
Třicítka účastníků / dětí i jejich starších kamarádů/ letošního pionýrského tábora se vydala ve dnech 29.7. - 6.8.2006 na dalekou cestu k záchraně Ostrova dětské fantazie.
Rozděleni do čtyř posádek, pod vedením kapitánů / Terka,Zuzka,Míša,Mates/, získávali účastníci dovednosti potřebné k putování pohádkovým mořským královstvím. Mnozí se poprvé pokusili neztratit v terénu s buzolou a mapou, jít po tmě za světýlkem mořských sirén, uvázat některé uzly, dorozumívat se pomocí morseovy abecedy, rozluštit tajné písmo…...
K ochraně svých kajut všichni vlastnoručně vyráběli chobotničky, pro svou vlastní ochranu amulet, který dětem v závěru plavby při noční výpravě kouzelnou mocí ozářila královna všech moří.
Na celodenním výletě museli prokázat schopnost získat informace v neznámém prostředí.
Součástí příprav k vyplutí byla také výroba vlajky a triček jednotlivých posádek, složení vlastní hymny.
Po celou dobu byla základem úspěchu spolupráce všech členů posádky, jejich vzájemná pomoc, schopnost domluvit se. Podle úspěšnosti plnění soutěžních úkolů pak loď pokračovala v plavbě k ostrovu.
V programu tábora nechyběly ani tradiční soutěže, hry, sportování, výpravy do okolí. A tak i v letošním roce známe vítěze hodnocení pořádku kajut, velkého branného závodu a vlády se ujala nová táborová miss a missák.
Pochvalu si zaslouží všichni táborníci, protože i přes nepřízeň počasí vedli své lodě statečně k cíli plavby, obrovská pochvala patří i kapitánům posádek - byli jste skvělí!
Poděkování pak všem dospělejším, kteří se na zajištění letošního tábora jakkoliv podíleli ať už v přípravě nebo přímo v jeho průběhu.
Právě začal nový školní rok, práce pionýrského oddílu pokračuje - příprava na první víkendovou akci už byla zahájena. Víc se dovíte na schůzkách oddílu. Tak naviděnou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama